Cash flow řešení pro vaše podnikání

Faktoring s instantPlatbou vám dává možnost výběru, které z faktur s dlouhou dobou splatnosti chcete profinancovat. Zároveň pro vás najdeme nejlepší podmínky financování na trhu. Dlouhá doba splatnosti přestane být problém a vy už nemusíte čekat až váš odběratel zaplatí. Peníze můžete využít pro rozvoj svého podnikání!
Podívejte se na video

Jak funguje faktoring přes instantPlatbu?

Nabízíme pružný a efektivní způsob provozního faktoringového financování, kde získáte do 3 dnů 75 % z vaší faktury a zbylých 25 % po zaplacení odběratelem. Financování je založeno na postoupení pohledávky z obchodního styku se splatností 30–120 dnů.

1. Registrace
Registrujete se a začněte postupovat faktury. Sami si vyberte, které faktury a kdy chcete postoupit.
2. Výběr nejlepší nabídky
Najdeme vám nejlepší nabídku financování a profinancujeme 75 % z hodnoty faktury do 3 dnů.
3. Zaslání zbylých peněz
Zbylých 25 % vám zašleme jakmile zaplatí váš odběratel.
Zaregistrujte se

Výhody faktoringu s instantPlatbou

Pružnost a kontrola
Získejte finanční prostředky za své faktury předem. Postoupit můžete jednu, nebo i všechny podle toho, jak potřebujete.
Rychlost
Peníze získáte do 3 dnů od zpracování obchodního případu. 75 % z hodnoty faktury dostanete ihned, zbylých 25 % po zaplacení odběratelem.
Cenová transparentnost
Vždy předem víte, kolik zaplatíte. U instantPlatby nejsou žádné skryté poplatky. Platíte až za skutečné financování.
Bezpečnost
Peníze za vaše pohledávky poukazujeme přes účty instantPlatby, které jsou pod dohledem ČNB.

Nejsme jako banka

V případě použití bankovního faktoringu musíte splnit podmínky minimálně 5 odběratelů, ročního obratu 20 milionů korun a navíc postoupení všech svých pohledávek za vybranými odběrateli. Na instantPlatbě nic z toho dělat nemusíte. Nesetkáte se ani s žádnými skrytými bankovními poplatky.

Co to je instantPlatba?

instantPlatba je řešení, jak získat peníze za faktury ihned. Nabízíme pružný a efektivní způsob provozního financování, kde získáte 75 % z vaší faktury do 3 dnů po dodání zboží nebo služeb a zbylých 25 % po zaplacení odběratelem. Financování je založeno na postoupení pohledávky z obchodního styku se splatností 30–120 dní.

Oproti bankovnímu faktoringu nám nemusíte garantovat žádný minimální objem fakturace ani počet odběratelů. Postupujete jednotlivé faktury nebo balíky faktur tak jak to vyhovuje vám. Zároveň vše probíhá elektronicky, takže se vyhnete zbytečnému papírování.

Registrace
Radim Kočiřík EverWhere agency
spokojený klient

Pro koho je instantPlatba určena?

instantPlatba je určena pro:

 • Malé a střední společnosti, kterým dlouhé splatnosti faktur brání v rychlejším rozvoji.
 • Společnosti, jejichž ráz podnikání podléhá sezónním výkyvům, a které se proto nechtějí zavazovat k dlouhodobému bankovnímu financování.
 • Společnosti s inovativním obchodním modelem, ale krátkou historií, které kvůli tomu mají problém získat bankovní financování.
 • Start-upy, protože sami přicházíme s inovativní službou a chápeme potřeby mladých perspektivních společností.
 • Firmy, které dodávají velkému bonitnímu odběrateli s obratem nad 250 milionů korun.

Kolik stojí financování faktur přes instantPlatbu?

Cena financování se skládá z administračního poplatku 1–1,5 % z faktury a průměrného úroku 5,6 % p.a.

Cena financování závisí na hodnotě a četnosti faktur a profilu odběratele. S instantPlatbou vždy předem víte, kolik zaplatíte a nesetkáte se s žádnými skrytými bankovními poplatky. Registrace a zadávání faktur je zdarma. Platíte až za skutečné financování, které si nastavíte tak, aby vám plně vyhovovalo. Pro detailní kalkulaci ceny financování nahlédněte do cenové kalkulačky.

Jak probíhá registrace do systému?

Po vyplnění a odeslání registračního formuláře vás budeme do 24h kontaktovat ohledně doplnění informací o vašem obchodním modelu a odběratelích. V případě potřeby se setkáte se zástupcem naší společnosti v kanceláři v Brně nebo v Praze. Po získání nezbytných podkladů vyhodnotíme do 3 dnů váš obchodní případ a zašleme vám přihlašovací údaje pro zadávání faktur k proplacení.

Jaké podmínky musí splňovat váš odběratel?

Abychom byli schopni vaše faktury financovat, musí váš odběratel splňovat následující podmínky:

 • Průhledná vlastnická struktura.
 • Sídlo v rámci EU.
 • Obrat minimálně 250 milionů Kč.
 • Nesmí mít délku splatnosti závazku delší než 120 dní.
 • Neplatí závazky později než 15 dní po splatnosti.
 • Musí mít čistý insolvenční rejstřík.
 • Nesmí být předlužený – závazky nepřesahují aktiva.

Podklady k finanční situaci si instantPlatba obstarává z vlastních zdrojů.

Co se stane, pokud odběratel nezaplatí fakturu?

Prvních 60 dní po datu splatnosti komunikujeme s odběratelem ve spolupráci s klientem a snažíme se problém vyřešit. Pokud v této době nedojde k úhradě, pak:

 1. Pokud je pohledávka pojištěná a odběratel 60 dnů po splatnosti nezaplatí, dohodneme se na přihlášení k pojistnému plnění.
 2. V případě, že pohledávka pojištěna není, dojde ke zpětvzetí dané pohledávky (tzv. regresní faktoring) a financovanou částku budeme nárokovat po klientovi. V případě potřeby se dohodneme na splátkovém kalendáři.

Jsou informace o obchodních případech v bezpečí?

Víme, že naši klienti vkládají do systému citlivé informace, a proto dbáme na jejich maximální bezpečí. instantPlatba je bezpečné webové rozhraní s bezpečnostním certifikátem. Veškeré podklady jsou uloženy na zabezpečených vzdálených úložištích. Přístup k informacím o obchodních případech a financování mají pouze investoři ověření podle požadavků ČNB a jsou vázáni smluvní mlčenlivostí.

Na jaký účet platí odběratel?

Odběratel platí na sběrný účet instantPlatby registrovaný u ČNB. Číslo sběrného účtu musí být vždy uvedeno na faktuře. Poté co odběratel zaplatí fakturu na sběrný účet, instantPlatba platbu do 24h vypořádá a přepošle. Odběratel tedy platí na jeden účet, který není třeba měnit. A to ani v případě, kdy financování zrovna nepotřebujete. Postaráme se o správu pohledávek a plnění vždy ihned přepošleme.

Odkud získává instantPlatba prostředky na financování faktur?

Prostředky na financování faktur našich klientů jsou kombinací vlastního kapitálu a prostředků od lokálních českých finančních institucí a investorů.

Reklamační řád instantPlatby

Reklamační řád společnosti si můžete přečíst zde.

Etický kodex instantPlatby

Etický kodex společnosti si můžete přečíst zde.

Zpracování osobních údajů

Informace o zpracování osobních udájů si můžete přečíst zde.

Nenašli jste odpověď na otázku, kterou jste hledali? Napište nám na info@instantplatba.cz